وب سایت شخصی محمد برزین

جایی که حالم را خوب میکند روضه است و چیزی که حالم را خوب نگه میدارد کتاب

آقا مصطفی

شنبه, ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۸، ۱۰:۱۸ ب.ظ

دریافت

متن را همراه با فایل ویدویی ببینید 

دور دوم سفرهای محله ای آقا مصطفی همراه بود با سفر ایشان به دو کوچه پایین تر جهت بازدید از ساختمان باجناق گرامی جناب آقای خدوک و البته همانطور که مستحضرید باجناق فامیل نمیشود مگر در شرایط خاص. 

ایشان در این بازدید ضمن دیدار چهره به چهره بامردم و شنیدن درد و دل های آنها که تمامی نداشت از عملکردشهرداری ناحیه محل بازدید به شدت انتقاد کرده و نیمی از مشکل گرانی ها و تورم و اختلاس ها را از آسفالت های انتهای خیابان طهماسبی جنب باشگاه کارگران اعلام و نکاتی را به شهردار محترم متذکر شدند. 


ایشان در ابتدا با نگاهی همراه با حسرت به بقالی علی کوهساری خاطرات روزی که مادرشان با عبور از کنار مغازه از خرید بستی برایشان امتناع کردند یادی نمود و معضلات داشتن خانواده مقید به اصل" هر چی بچه گفت گوش نده" را یادآوری کردند.


این بزرگوار بعد از لحظاتی پیاده روی و همانطور که اصلا در تصاویر نیامده (گفتن ضایعست) تا پای زمین خوردن به علت بد بودن آسفالت پیش رفتند که با مساعدت پدر بزرگوارشان از این حادثه جان سالم بدرد بردند و همانجا بود که فرمودند: گور بابای ... (این قسمت از متن به علت عبور کامیون از اطراف محل سخنرانی قابل فهم نبود).


در فرازی از سخنرانی این مدیر شایسته ضمن نگرانی از وضعیت اسف بار ساخت و ساز منازل مسکونی و آپارتمانها به نکات تاریخی و سیاسی بناها اشاره ای کردند که کلک و پر خبرنگارها ریخت و همانجا وضعیت بورس بالشت و متکا تغییر محسوسی در شاخص بورس پیدا کرد. ایشان ضمن پر رنگ خواندن نقش یهود در معماری و بناها ی امروزی به معضل جدایی  معماری اصیل اسلامی-ایرانی اشاره و دانشگاه و مراکز علمی را مقصر اصلی این ماجرا اعلام کردند . 


آقا مصطفی با بیان این نکته که یهود با نفوذ در سیستم های آموزشی و تغییر در نوع نگاه مهندسان و معماران به مسئله مهم تاثیر بنا بر مسائل اجتماعی اشاره و این نوع ساخت و ساز را برگرفته از دوران انزوای یهود و اقامت در گتو (محل های مخصوص زندگی یهودیان در قرون 10 تا 16) دانسته و با قوطی کبریک خواندن بنا ها سری به نشانه تاسف تکان دادند. 


حضرتشان در فرازی از بیانات گوهربارخود که با همراهی و تشویق خبرنگاران و عکاسان رو به رو شد، از یهود (صهیونیست)به عنوان دشمن  انسانیت یاد کرده و به گوشه ای از جنایاتشان در زمینه های محتلف فرهنگی و دینی و اجتماعی اشاره کردند و جهت کوتاه شدن سخنرانی کتاب یهود و صهیونیست نوشته احمد کریمیان را معرفی نمودند. ایشان هنگام ورود به خانه شوهر خاله ضمن ابراز تاسف از رنگ بکار گرفته شده درب منزل، از سنگ بنای آن به شدن انتقاد و از همانجا ضمن برائت از اسرائیل و آمریکا و ترامپ روی خود را به سمت اروپا گرفته و موگرینی را خطاب قرار دادند که : ای قشنگ تر از پریا تنها تو کوچه نریا...  در این لحظه جمعیت عنان کنترل از دست داده و ضمن شاواش و لی لی لی لی به رقص و پای کوبی پرداختند. بعد از لحظاتی خانم موگرینی را فردی مشکوک، عاشق سلفی، دم دراز و عشق مجلس شورای اسلامی اعلام و به ایشان یادآور شدند که پدران شما زمانی یهویان را دور از شهرها منزل می دادند  و هر گونه معاشرت و تجارت را با آنها ممنوع کرده بودند حالا چه شده که شما با این وجنات (چشم ِبرادری)برایشان دم تکان میدهید. 


همرهان در این بازدید افطار را با ایشان میل نمودند .

۰ ۰
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی