وب سایت شخصی محمد برزین

جایی که حالم را خوب میکند روضه است و چیزی که حالم را خوب نگه میدارد کتاب

قوی بشویم تا جنگ نشود

يكشنبه, ۲۰ بهمن ۱۳۹۸، ۱۰:۳۷ ق.ظ

بشس

چند نکته مهم که مقام معظم رهبری در دیدار با فرماندهان و کارکنان ارتش بیان داشتند می نویسم تا در موردش کمی بنویسیم.

«یک مسئله‌ی دیگر، اعتماد به وعده‌ی الهی است. خداوند متعال در چند جای قرآن بروشنی و باصراحت وعده داده است که اگر کسی در راه خدا و در راه دین تلاش کند، او را نصرت خواهد داد؛ این وعده‌ی الهی است. در یک جا میفرماید: وَلَیَنصُرَنَّ اللهُ مَن یَنصُرُه.(۴) در این تعبیرِ «لَیَنصُرَنَّ الله» چند علامت تأکید هست، که یعنی مؤکّداً، مؤکّداً خدای متعال نصرت میکند کسانی را که دین خدا را و او را نصرت کنند. خب این یک وعده است، وعده‌ی الهی است، به این وعده باید اعتماد کرد.»

اعتماد به وعده الهی! این عبارت چقدر مورد قبول کسانی است که در این چهل سال به هر دری زده اند تا سازشی کنند و به فرموده خودشان سایه جنگ را از سر مملکت بردارند. اینهایی که عمامه به سر دارند اما از قرآن چیزی نمی فهمند، آنهایی که در راس اموری هستند که اولین بایسته های آن باید تقوا و اعتماد به خداوند باشد ولی هنوز چشم به دهان شیطان دوخته اند... خدا که جای خود، اگر این جماعت به وعده های محقق شده امام و رهبری نیز اعتماد داشتند چنین وضعی وجود نداشت. 

این بی اعتمادی در گوشه گوشه عملکرد این جماعت به چشم خواهد خورد. در اقتصاد می شود عدم اعتماد به تولید ملی و همت و تلاش برای واردات، از سنگ پا گرفته تا پارچه ... در فرهنگ می شود آنچه سلیبریتی های برای ما تجویز می کنند و وزارتی که در خواب خرس گونه فرو رفته...

«نیروی هوایی ما که آن روز یک قطعه‌ی فلان جنگنده را یا فلان هواپیما را نمیتوانست تعمیر کند، حق نداشت تعمیر کند، امروز کلّ هواپیما را میسازد؛ یعنی تهدید را تبدیل کرده به فرصت، خطر را تبدیل کرده به سود؛ خاصیّت یک مجموعه‌ی مؤمن این است.»

اجازه بدهید با اشاره به بند آخر جمله قبل یعنی «خاصیّت یک مجموعه‌ی مؤمن این است» این پاراگراف را با سوال شروع کنم که خاصیت یک مجموعه مومن انقلابی چیست؟ با توجه به بند بالا می شود تبدیل تهدید ها به فرصت ها. این اتفاق در نیروهای نظامی ما رخ داده است. چه نیرو هوافضای سپاه و چه ارتش توانسته اند توانایی های خود را در زمینه های مختلف نظامی به قدری بالا ببرند که دشمن حتی اجازه تهدید هم به خود ندهد. آیا دولت و عناصر وابسته و مجموعه های تحت نظارت با وجود داشتن تمامی امکانات و بودجه های سنگین توانسته است چنین اتفاقی را رقم بزند؟ 

یکی از مسائلی که دشمن به شدت به آن توجه داشته معیشت مردم بوده است و این بر کسی پوشیده نیست که سفره مردم در این شش سال چقدر خالی شده است و به عبارتی طبقه متوسط نیز به زیر خط فقر رسیده اند. تهدیدی که می توانست با کار بیشتر و توجه دقیقتر به مسائل تولید داخلی تبدیل به فرصت شود بلای جان مردم شد. تهدیدی که اگر دولت محترم فقط به نامگذاری سال ها و جملات ابتدایی سال های اخیر مقام معظم رهبری توجه داشت می فهمید چه باید بکند. 

۱ ۰

دقیقا همینه اگه بدونن ما از لحاظ نظامی ضعیفیم قطعا به کشورمون تجاوز خواند کرد 

و البته باید در ابعاد مختلف قوی بشیم بخصوص اقتصاد 

امان از این غرب زده هایی که تمام فکر و ذکرشون شده آمریکا و کشورهای اروپایی!! اصلا انگار اعتماد به خدا در اونها معنا نداره.

خدا کنه این تفکرِ انقلابی که در سیستم نظامی وجود داره توی سایر قسمت ها بخصوص اقتصادی به وجود بیاد.

سلام محمد جان 
چندین سال امام و حالا حدود سی سال هست که رهبری در مورد دانش و کسب علم در جامعه مذهبی ما حرف میزنند اما کو گوش شنوا 

به قول آقا که تحریم برای ما خیلی فایده داشته، مثال ایشون هم مردم کویر هستند که در سختی مقاومتشون افزایش پیدا کرده...

این جماعت به بهانه برداشت تحریم ها مردم رو وارد عرصه ای کردند که بعدها کاملا رو میشه 
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی