وب سایت شخصی محمد برزین

جایی که حالم را خوب میکند روضه است و چیزی که حالم را خوب نگه میدارد کتاب

ولنگاری از نوع کالیبر بالا

  • ۲۳

ولنگاری اقتصادی چیست؟ به جان کریستف کلمپ قسم تان می دهم در این سایت دنبال کلمات قلمبه سلمبه نگردید و دنبال تحلیل های آنچنانی نباشید چون خودم در وب نویسی ولنگارم. ولنگاری ، همان ول کردن یا ول دادن نوعی از رفتار است که در ماه های آخر دولت ها به مرحله ظهور می رسد و خودی نشان می دهد. نمونه ای از ولنگاری در این مثال ساده قابل مشاهده است که قیمت پنبری که آخر شب خرید می کنی با پنیری که با شوق و ذوق در اول وقت اداری تهیه می شود اختلاف قیمتی فاحش دارد آن هم بدون هیچ توجیهی. 

مقتل سید الشهدا

  • ۱۷

این روزها به علت وجود سایت ها و شبکه های اجتماعی و از آن جایی که هر کس صاحب رسانه خود می باشد مطالب غیر معتبر و غیر قابل استناد به وفور در اختیار کسانی است که می خواهند آن اطلاعات را با روش خود در اختیار دیگران قرار دهند. 

شاخ تولید محتوا

  • ۲۴

در گذشته ای نه چندان دور هر کسی با همسر محترمه دچار گیر و گور می شد فردای آن روز یا خواننده می شد یا بازیگر. خدا پدرتان را بیامرزد در دوره ما یک ناصر عبداللهی بود و سعید شهروز و نهایتا آن خواننده ای که می خواند: پرنده های مهاجر ترانه خوان شده اند. بعد از این عزیزان تعداد کتک خورده ها از همسر به قدر اوج گرفت که در خیابان هر کسی رو لگد می زدی خواننده از آب در می آمد. آن قدر تعداد خوانندگان در حال افزایش بود که سازمان های جهانی به فکر ایجاد سبک های مختلف موسیقی افتادند از راک و پاپ و ...

چطور کتاب بخونیم

  • ۲۶

یکی از راه های ایجاد تفاوت در نوشتن و به عبارتی برگ برنده در این کار، نوشتار صبحگاهی است. شاهین کلانتری یکی از کسانی است که به شدت روی این موضوع تکیه کرده و پست های زیادی هم در این مورد نوشته است. 

همکارهای خانم

  • ۲۲

یکی از ملزومات غیر قابل انکار جهت حضور در اجتماع برقراری ارتباط موثر است. مسئله ای که عده ای آن را به راحتی انجام می دهند، عده ای با چالش مواجه می شوند و مشکلات عدیده ای گریبان گیرانشان می شود و عده ای نیز انگار از کره ای دیگر پای به زمین گذاشته اند و درک درستی از برقراری ارتباط ندارند. 

کشتن امام

  • ۱۸

چرا استکبار برای کشتن فردی با این همه فضایل و خصوصیات والای انسانی و اخلاقی به هر چیزی متوسل شد؟ از نقشه و تئوری های سرجون یهودی تا استفاده از ابزار مالی و وسوسه های حکومت و ... 

مگر چند سال از وفات رسول الله گذشته که چنین فراموشی به سراغ مردم آمده است؟ گیریم شام را معاویه خام کرده بود و عراق بی سامان، مدینه چرا؟ چرا حسین علیه السلام مدینه را نیز دیگر جای امنی برای خود نمی بیند و هنگام خروج جز بنی هاشم کسی امام را همراهی نکرده است؟ 

این گوشه ای از هزاران سوالی است که می شود پرسید و برای دریافت پاسخ ساعت ها و روزها و ماه ها به تحقیق پرداخت. به این بخش از نامه امام به محمد حنفیه که حضرت را از رفتن منع می کند دقت کنید. امام خدا را قسم یاد می کند که: برادرم، به خدا سوگند اگر به درون لانه هر جنبده ای از جنبندگان روی زمین بروم مرا بیرون می آورند تا بکشند. 

یک نامه آشنا

  • ۲۴

بسم الله الرحمن الرحیم

از حسین بن علی به محمد بن حنفیه و کسانی از بنی هاشم که نزد وی هستند. 

هر کس به من بپیوندد به شهادت می رسد؛ و هر کس نپیوندد پیروزی را درک نخواهد کرد. والسلام. 

برچسب های ذهنی

  • ۲۹

چقدر زندگی ما شبیه انباردارها شده است. حتما ملاحظه کرده اید که وقتی جنسی وارد انبار می شود انباردار جهت تسهیل در کار برچسبی را به گوشه ای از بار وصل می کند و در جای مناسب خود قرار می دهد. یک روز خیابان های شهر را محل امتحان خود قرار دهید و تعداد برچسب هایی که تنها با یک نگاه به افراد می چسانید را بشمارید.